Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Fastighetsförvaltning, jord- och skogsbruk med utförande av konferens- och jaktarrangemang, försäljning av jaktkläder och jaktartiklar samt uppfödning, inträning och försäljning av meriterade jakthundar och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 940 | 4 838 | 8 318 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 866 | -3 531 | 1 236 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -5 778 | -5 403 | 1 735 |
| Årets resultat (tkr) | -5 778 | -5 403 | 1 735 |
| Summa tillgångar (tkr) | 62 884 | 63 325 | 62 806 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 940 | 4 838 | 8 318 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 866 | -3 531 | 1 236 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -5 778 | -5 403 | 1 735 |
| Årets resultat (tkr) | -5 778 | -5 403 | 1 735 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 60 783 | 60 091 | 58 609 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 101 | 3 234 | 4 197 |
| Tillgångar (tkr) | 62 884 | 63 325 | 62 806 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 49 989 | 5 767 | 11 170 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 10 441 | 56 441 | 49 127 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 2 455 | 1 117 | 2 509 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 62 884 | 63 325 | 62 806 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 470 | 2 419 | 4 159 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -131.5% | -73.0% | 14.9% |
| Soliditet | 79.5% | 9.1% | 17.8% |
| Kassalikviditet | 85.6% | 289.5% | 167.3% |
Fastighetsförvaltning, jord- och skogsbruk med utförande av konferens- och jaktarrangemang, försäljning av jaktkläder och jaktartiklar samt uppfödning, inträning och försäljning av meriterade jakthundar och därmed förenlig verksamhet.